Germania a ajuns la un acord pentru a cumpăra 40% din cel mai mare producător de tancuri din Europa
Publicat acum 3 ore si 26 minute
Poşta Română a primit o amendă de 7,4 milioane de euro pentru că nu a îndeplinit unele obligaţii impuse de Consiliul Concurenţei în 2010.
Potrivit hotnews.ro, Poşta ar fi încălcat obligaţiile de nediscriminare şi de transparenţă după ce ar fi oferit unei companii condiţii contractuale mai bune decât competitorilor săi. Oficialii Poştei neagă însă acuzaţiile şi spun că vor ataca decizia în instanţă.
Consiliul Concurenţei a amendat Poşta şi după investigaţia din 2010, cu 24 de milioane de euro, pentru că ar fi oferit unei firme reduceri de tarife în mod discriminatoriu.