Rogobete: Am aprobat metodologia de organizare a examenului pentru titlul de medic specialist în radiologie şi imagistică medicală
Publicat acum 10 ore si 54 minute
„Într-adevăr, matematic nu sunt șanse la acest moment, dar astăzi avem o primă sesiune, cel puțin la Camera Deputaților, în care vom mai începe discuții, negocieri, cu alte grupuri parlamentare”, spune deputatul PSD, într-un interviu pentru RFI.
Social-democratul speră ca în urma discuţiilor să fie convinşi şi parlamentari de alte alte grupuri parlamentare, având în vedere că în acest moment doar PSD şi UDMR susţin clar dărâmarea Guvernului.
„Celelalte grupuri parlamentare pot să participe, sunt chiar și deputați și senatori neafiliați, care la rândul lor pot veni. Este nevoie matematic de încă cinci voturi și cu siguranță se pot identifica aceste cinci voturi”, consideră Steriu.