Arafat cere protecție sporită în UPU, după cazurile medicilor agresați: „Este inadmisibil ca personalul medical să se teamă”
Publicat acum 1 ora si 22 minute
Majoritatea am primit sau primim, in continuare, apeluri de la numere necunoscute cu prefix international.
Curiosi sa descoperim cine ne-a sunat, apelam inapoi si aici gresim! Aceste numere de telefon fac parte dintr-o escrocherie care ne creste costul suplimentar, la facturi, potrivit Adevarul.
In ultimul timp, multi romani se plang ca primesc apeluri scurte de la numere cu prefix international, majoritatea provenind din tari exotice. Multi suna inapoi si se trezesc cu factura încărcată cu zeci de euro. La capatul celalalt nu se afla decat niste escroci care utilizeaza numere cu suprataxa.
Cum reusesc aceste personaje sa obtina numarul dumneavoastra? Nimic mai simplu: din bazele de date care circula pe internet.