Premierul Emil Boc a fost la Palatul Cotroceni pentru a discuta cu Traian Băsescu
În contextul protestelor din ultimele două săptămâni, secretarul general al PDL, Ioan Oltean, a declarat vineri că exclude varianta ca premierul Boc să demisioneze. Oficialul a recunoscut însă, că este posibilă o remaniere după vizita FMI în România.
„Eu exclud această variantă. Cred că în acest moment un nou guvern cu un nou prim ministru ar crea României mari dificultăţi şi că nu are nevoie de acest lucru. De aceea, eu exclud categoric această alternativă, această posibilitate”, a spus Oltean.
Democrat-liberalul a declarat că varianta remanierii va fi analizată „mult mai temeinic” după vizita Fondului Monetar.
-
Zgonea: Propunerea lui Cezar Preda privind moţiunea de cenzură este haioasă şi distractivă dar nu are şanse
26 Mai, 18:54 | 0 comentarii -
Crin Antonescu: Cea mai mare realizare a noastră până acum se numeşte USL
26 Mai, 17:31 | 0 comentarii -
Antonescu: Victor Ponta nu a minţit, ca Băsescu, spunând că va curge lapte şi miere
26 Mai, 15:34 | 2 comentarii -
GSP.roCe l-a impresionat pe Bute la cîntarul oficial: "A fost incredibil"
-
Neamţ. Liderii USL au participat la un miting alături de circa 2.000 de oameni
26 Mai, 14:33 | 2 comentarii -
Titus Corlăţean: Monica Macovei nu are demnitatea morală să exprime critici în România
26 Mai, 12:48 | 9 comentarii
-
pai na ... e normal intr-o tara democratica ca prim-ministru sa se consulte cu presedintele in vederea unei remanieri ... extraordinara stire ... a fost boc la cotroceni .. bine ca nu s-a dus pe luna ...
-
Domnii mei, dumneavoastra chiar doriti sa dovediti ca acesti oameni politici ( Basescu, Boc ), sunt dispusi mai tot timpul sa munceasca pentru a aduce bunastare populatiei in timp de recesiune, si va asigur ca vor gasi solutii practice.
In schimb, opozitia, reprezentata de acesti " Lideri " incontestabili , Ponta si Antonescu, continua sa dea dovada de populis si demagogie, asociindu-se cu ONG - uri, " lideri " de sindicate, etc... Rusine - USL -
CATA | 29 Ianuarie 2012 14:30 Premierul a specificat destul de clar in momentul respectiv ca nu a invitat nici o televiziune...tocmai de asta ca sa nu se faca speculatii pe fapul ca a dat cu lopata la zapada......dar mass-media ca de obicei speculeaza tot ce ar putea sa le aduca rating si sa isi bata joc de actuala putere !!!!!
-
SCMD-organizatie terorista condusa de un betv DOGARU si sleata lui de generali facuti la apelul de seara dle presedinte BASESCU recalculati din nou pensiile militare specialwe si sa primeasca cat au contribuit aceste capuse bugetare sunt lipsiti de onoare si bunul simt salutul lor este"AM ONOAREA" dar ei nu au nimic rusine sa va fie va bateti joc de milioane de pensionari civili care au pensii de mizerie care ar trebui sa iese in strada si sa ceara recalcularea pensiilor militare sa primeasca si ei la fel ca au muncit mai mult ca voi si nu au primit nimic dle DOGARU esti rusinea armate om de nimic fara onoare si bun simt pensionari civili iesiti in strada si ceretiva drepturile PONTA ESTE SEFUL ASCUNS AL SCMD
-
HAI PDL! SUSTIN PRESEDINTELE!!
-
S-a dus cu lopata, poate il pune Basescu sa-i dea zapada !
-
Discutiile sunt cu privire, probabil la vizita FMI
-
Cine stie, poate azi e ziua lui! PENTRU DEMISIE!
SI MAINE ZIUA DICTATORULUI!
Pana atunci, noi protestatarii de la Drobeta vom continua sa scandam:
"BASE, BOC SI MAFIA,SA ISI DEA DEMISIA!"
"CRIZA PENTRU NOI POPORUL, E BASESCU DICTATORUL!"
"ROMANIA NU E NAVA, DAR BASESCU E O JAVRA!" -
Mai mult ca sigur barcagiul il va sacrifica pe Boc but de porc dar sigur si el va fi sacrificat de PDL ca altfel nu vor intra in parlament.
Dar daca UDMR se intoarce cu spatele la barcagiu este gata sau iar mai vor cateva sute de milioane de E pt a nu pleca.
In fapt si in drept golanimea portocalie este pe duca dar nu vor sa scape ciolanul pt ca inca mai are carne pe el si mai ales nu vor sa se afle potlogarile ,hotiile si talharile dobitocimii portocalii.
Pt ca dupa preluarea puterii USL trebuie sa prezinte natiunii ce a preluat si care sunt datoriile + ce masuri vor lua pt a recupera de la cei vionvati talhariile si atunci oamenii vor rectiona foarte dur la auzul valorilor fraudate si adio paralment pt portocalii .
Si apoi Oltenau pe cine mai inghite ca va fi pe la DNA ANI etc .
Plecati de buna voie ca oamenii va vor ierta dar daca numai la golanii va ganditi veti plati scump paranoia barcagiului.
Nu va luati dupa betivan pt ca el este alcoolodependant. -
S-a dus sa ia sarcinile pentru deschiderea sesiunii parlamentare !
Trompeta isi face pe mai departe datoria fata de stapan !
ATENTIE OPOZITIA !
Singura solutie: BOICOTAREA LUCRARILOR PARLAMENTULUI, ORGANIZAREA DE MITINGURI PUTERNICE DUPA 4-5 FEB. SI GREVA GENERALA (daca mai exista sindicate) ! -
acum se vede fb ca tara nu e guvernata de la palatul Victoria ci de la Cotroceni
-
Foarte tare!Premierul Boc se afla la Cotroceni. Adevarul e ca de obicei se alfa la Palatul Vitoria, deci faptul ca e la Cotroceni e important, chiar neobisnuit pentru "domnia sa". Daca nu aveti si ceva indicii referitor la motivul pentru care se afla acolo, de ce mai scrieti pe fundal rosu, suna teribil de pueril, pt un post ca Antena 3.
-
se poate dscuta probabil de guvernul de uniune nationala.in orice caz la ministerol economiei propun pe d-nul dan diaconescu,care ne va da fiecaruia 25.000 euro iar ca bonus plimbari cu iahtul sau avionul sau.
-
Sper ca a mers la Cotroceni pentru a-si prezenta demisia!
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






nu suntem in momentul propice de a face schimbari majore in ceea ce priveste conducerea!!!! s-au facut greseli, dar se incearca remedierea lor, acesta trebuie sa fie unul dintre cele mai importante lucruri!!!!