Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 12 ore si 51 minute
O asistentă de la un cabinet medical de la o policlinică din Ploieşti a murit, vineri, după ce i s-a făcut rău în unitatea medicală şi a fost preluată de o ambulanţă şi dusă la spital, fără să mai poată fi însă salvată, scrie news.ro.
Poliţia şi Inspectoratul Teritorial de Muncă au deschis anchete în acest caz.
Potrivit unor surse din Poliţia Prahova, femeia, în vârstă de 63 de ani, lucra ca asistent medical la un cabinet medical individual din Policlinica ”Cina” din Ploieşti.