Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 20 ore si 57 minute
Merele din Polonia se vând mai bine decât cele din România. Statisticile arată că românii sunt, totuși, cei mai mari consumatori de mere.
În medie, un român mănâncă două kilograme de mere pe lună.
Deși suprafețele românești cultivate cu măr sunt mari, productivitatea lor este mai mare. Din livadă un kilogram de mere pleacă la prețul de doi lei, iar în magazine îl găsim la prețul de 5 lei.
Mai multe detalii în materialul de la Agricool.